flagapolska2
flagaanglia
flaganiemcy3
sliderbetania1
sliderbetania2
slider3_betania

BETANIA-DOM PIELGRZYMA
SANKTUARIUM MARYJNE LICHEŃ STARY 

JEDYNE TAKIE MIEJSCE

Dom pielgrzyma Betania to najstarszy dom pielgrzyma w sanktuarium. Znajduje się on w starej części sanktuarium, tuż obok kościoła św. Doroty. W tym kościele przez lata znajdował się obraz Matki Bożej Licheńskiej, zanim został przeniesiony do Bazyliki.

Dom pielgrzyma Betania posiada w swojej ofercie 508 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości są pokoje: 2, 3, 4, 5 i 6-osobowe. W pokojach 2-osobowych znajdują się łazienki. Pozostałe pokoje są bez łazienek. Łazienki są ogólnodostępne na korytarzach. W pokojach 5 i 6 osobowych są łóżka piętrowe.
Tuż obok Betanii znajduje się niewielki dom rekolekcyjny. Jest on doskonałym miejscem dla zorganizowanych grup pielgrzymkowych, które planują przebywać w Licheniu dłużej i odbywać tu rekolekcje. W domu rekolekcyjnym mieści się niewielka kaplica, która może służyć za miejsce do modlitwy oraz spotkań formacyjnych. W budynku jest 71 miejsc noclegowych. Pokoje są: 2, 3, 4 i 5- osobowe .Część pokoi to pokoje typu studio tzn. 2 pokoje posiadają wspólną łazienkę i mały korytarz.

Z Betanii jest bardzo blisko do Apartamentów Papieskich, w których, podczas wizyty w Licheniu w dniach 6-8.06.1999 r. , mieszkał Jan Paweł II. W bliskim sąsiedztwie jest Golgota oraz kościoły: św. Doroty i Matki Bożej Częstochowskiej z kaplicą Krzyża.