Pobyt Bożonarodzeniowy


W tradycji katolickiej, zwłaszcza w Polsce, święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnym i wyjątkowym. Czasem, w którym każdy szuka pokoju i wspólnoty by doświadczyć cudu miłości, tajemnicy Bożego narodzenia.

Dom pielgrzyma Arka w ten niepowtarzalny czas otwiera swoje podwoje dla Gości, którzy chcą u stóp Matki Bożej Licheńskiej doznać łaski spotkania się z Narodzonym w betlejemskim żłobie. Zaprasza wszystkich szukających wytchnienia i ciszy po całorocznej krzątaninie. Stwarza szansę rodzinom rozproszonym po Polsce i świecie wspólnego przeżycia Świąt, bez konieczności zmagań z brakiem czasu czy możliwości zaspokojenia oczekiwań wszystkich członków rodziny. Osobom samotnym a szukającym rodzinnej atmosfery świąt pozwala spotkać ludzi życzliwych. Wszystkim zaś chcącym w czasie świąt spotkać Boga i na tym się skupić, gwarantuje okazję do modlitwy, rozmowy z duchownym, przeplataną śpiewem uświęconych kolęd, wędrówki po pełnych tajemniczości i piękna ścieżkach sanktuaryjnej pustelni.

Na uczestników pobytu bożonarodzeniowego czeka tradycyjna kolacja wigilijna, spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne kolędowanie, pasterka w bazylice z Cudownym Obrazem. Na mieszkających w Arce czekają przytulne pokoje z łazienkami. Każdy z uczestników może sam decydować na jaki okres chce przyjechać.
Szczegóły w recepcji. Tel. +48 63 270 81 62, arka@lichen.pl